Herečka Bára Mudrová se vydává na stezku Českem. Jde 1 000 km severní cestou.

Bára je herečka. Spát v noci v lese? Tak to je výzva. Přečtěte si jak se zrodil nápad projít se po severní hranici Česka, co k tomuto rozhodnutí Báru přivedlo a komu se rozhodla svým počinem pomoci.

Ahoj, já jsem Bára, původem z Prahy, profesí herečka a před pár měsíci jsem se rozhodla, že bych chtěla projít Stezku Českem.

Proč?

Protože jsem nikdy žádný velký přechod hor nezažila, protože mě příroda neskutečně nabíjí, protože je to taková výzva, až mě to děsí a protože pokud se konečně naučím spát beze strachu sama v lese, tak myslím, že už v životě zvládnu cokoliv.

Celý nápad přišel v době nekonečného lockdownu, kdy herci, stejně jako mnoho dalších lidí, seděli frustrovaní doma, bez možnosti dělat to, co je nejvíc naplňuje a to bavit lidi.

Herci jsou obecně taková neposedná stvoření. Pokud chcete herce dostat do deprese, zavřete ho doma, dejte mu monotónní práci, nejlépe na počítači, odpojte ho od čehokoliv, co je živé, reaguje a kde se něco děje a ještě mu seberte možnost prožít jakékoliv emoce.

Tisíc kilometrů po hranici ČR? To je ono!

Takže když na mne jednoho zimního odpoledne vyskočila facebooková stránka o tom, že vznikl oficiální přechod kolem České republiky a každá část měří 1 000 km, hned jsem si říkala, že ačkoliv jsem nikdy nic takového nešla, tak pokud se situace s divadly nezmění a budu mít pořád dost času, musím něco takového podniknout, abych zjistila, že jsem uvnitř vůbec ještě naživu.

Během dalších dní mi také došlo, že bych chtěla něco takového udělat pro sebe i kdyby covid nebyl. Že dlouho žiji v zajetých kolejích, často plná všelijakých strachů i vnitřní nejistoty a pokud bych v tomto mohla trochu vyrůst, tak určitě na takovéhle dlouhé cestě, kde v sobě budu muset objevit víc síly, než bych do sebe kdy řekla.

Spojení s dobrou věcí

Další velkou motivací se vzápětí stala sbírka pro Dobré víly dětem. Organizace, se kterou už nějaký ten pátek jako dobrovolník spolupracuji a která fantastickým způsobem pomáhá dětem v dětských domovech překonávat jejich strachy, vnitřně růst a zvládnout jejich stezku na cestě do dospělosti.

Tak jsem se ve jménu všech velkých výzev a životního růstu rozhodla je podpořit a vrámci stezky pro ně udělat sbírku.

Přípravy

Napůl nadšená, napůl vyděšená se pomalu začínám připravovat. Sleduji počasí na horách, čtu knížku o Pacifické hřebenovce od Lucie Kutrové, domlouvám spolupráci s Hannah, přestávám jezdit MHD, chodím co nejvíc pěšky a sbírám informace o tom, jak nenaštvat divoké prase nebo kde se nejlépe schovat za bouřky.

Sice nejsem úplný cestovatelský začátečník, projela jsem většinu Evropy a Srí Lanku, ale nikdy se po mně nevyžadovala schopnost vydržet v přírodě i několik týdnů v kuse.

Milé překvapení

K mému milému překvapení zjišťuji, že mnoho kamarádů se chce na pár dní přidat a tak to vypadá, že na cestě často nebudu úplně sama a pokud někde zhynu, moji mrtvolu přátelé objeví.

Kdy vyrážím

Stezku plánuji začít od 1. července 2021 z nejvýchodnějšího bodu České republiky a projít ji postupně až po nejzápadnější bod.

Bára Mudrová

Bára je česká herečka, která už od dětství tančila a hrála v divadelních souborech. Ve filmu si zahrála již ve třinácti letech. Vidět ji můžete jak na televizních obrazovkách ve filmech, seriálech i pohádkách, tak na prknech divadelních.

Více o Stezce Českem…

Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní…
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email