Product ID: 10064073HHX01
- Resstex 2.5L waterproof/breathable membrane. - Bionic Finish® Eco – PFC free water repellency. - Water resistant YKK zips and taped seams. - Low weight – 275 g (size 38).
Colour
rainy daySize
What size to choose?
Jacket HANNAH TARMA Lady
| Sex | Women's |
| Activity | Hiking & trekking, Active movement |
| Reference size | 38 |
| Weight | 275 g |
| Membrane | Yes |
| Water column | 10 000 mm |
| Material & technology | Resstex |
| Composition | 100% recycled polyester |
| Product type | jacket |
| Colour | rainy day |
| Collection | Everyday |
| Shear | Regular fit |
| Coating | Bionic Finish ECO |
| Fastening | YKK zipper |
| Jacket type | Spring, Autumn |
| Paropropustnost | 10 000 g/m2/24 hod |
Hiking & trekking
Active movement
No one has assessed the product yet Be the first one
|
SIZE |
34 |
36 |
38 |
40 |
42 |
44 |
46 |
|
HEIGHT |
163-167 |
165-169 |
167-171 |
169-173 |
171-175 |
172-176 |
172-176 |
|
CHEST |
81-84 |
85-88 |
89-92 |
93-97 |
98-103 |
104-109 |
110-115 |
|
WAIST |
63-66 |
67-70 |
71-74 |
75-79 |
80-85 |
86-91 |
92-97 |
|
HIPS |
90-93 |
94-97 |
98-101 |
102-106 |
107-112 |
113-118 |
119-124 |
| LONG SIZE: | EXTENDED LENGTH OF PANTS + 4 CM |
Measurements are given in centimeters.