Product ID: 10064097HHX01
- Resstex 2.5L – 10,000 mm waterproof / 10,000 g/m²/24 h breathability. - 100% recycled polyester with Bionic Finish® Eco. - Taped seams and bonded pattern pieces. - Main water resistant YKK zip; adjustable hood.
Colour
big dipperSize
What size to choose?
Jacket HANNAH TRAVIS Man
| Sex | Men's |
| Activity | Hiking & trekking, Active movement |
| Reference size | L |
| Weight | 305 g |
| Membrane | Yes |
| Water column | 10 000 mm |
| Material & technology | Resstex |
| Composition | 100% recycled polyester |
| Product type | jacket |
| Colour | big dipper |
| Collection | Everyday |
| Shear | Regular fit |
| Coating | Bionic Finish ECO |
| Fastening | YKK zipper |
| Jacket type | Spring, Autumn |
| Paropropustnost | 10 000 g/m2/24 hod |
Hiking & trekking
Active movement
No one has assessed the product yet by text Be the first one
| S | M | L | XL | XXL | XXXl | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Figure size | 171-176 | 174-179 | 180-184 | 182-186 | 184-188 | 184-188 |
| 2 | Chest circumference | 90-94 | 95-99 | 100-105 | 106-111 | 112-117 | 118-123 |
| 3 | Waist circumference | 78-82 | 83-87 | 88-93 | 94-99 | 100-105 | 106-111 |
| 4 | Hip circumference | 92-96 | 97-101 | 102-107 | 108-113 | 114-119 | 120-125 |
Míry jsou uvedeny v centimetrech.