Kalhoty hannah varden

Funkční turistické kalhoty jsem prověřil na pobřeží Walesu. Jak splnily mé očekávání? Přečtěte si v recenzi…

Při testu kalhot nám vždy přálo počasí, jaká ironie v květnu na pobřeží Walesu. Super příležitost, jak pořádně vyzkoušet tyto kalhoty.

Seznamování

Na první pohled pěkně designově vyřešený kousek dvounožek, který bych se nebál vytáhnout ani volnočasově. Pokud se s kalhotami ale chcete seznamovat v přírodě, budete překvapeni jejich multifunkčností.

Hned ze začátku sem byl mile zaskočen jejich váhou a skladností. V batohu zaberou skoro stejně místa jako malý pytlík brambůrek. Při nošení vás nebudou otravovat a oceníte jejich lehkost. Jsem velký fanoušek šortek a snažím se je tlačit všude, jen jak to jde. Vím ale, že bez kalhot v batohu samozřejmě na trek jít nejde. U kalhot Varden díky úzkému střihu a stahovacím nohavicím máte tu možnost nastavit nohavice nad kolena a ani při náročnějším treku vám nohavice nebudou padat.

Materiál a střih

Funkční materiál Double Weave s dvojitou technologií tkaní Vám zaručí komfort při delších procházkách, na kterých se zapotíte, a zároveň zůstanete v suchu. Silný vítr a déšť už nebude váš nepřítel, díky vodoodpudivosti a větruodolnosti.

V terénu oceníte zpevněnou vnitřní část nohavice. Kalhoty jsou z perfektního strečového materiálu, který sedí jak ušitý na míru. Složení 89 % polyamid + 11 % elastan.

Kapes není nikdy dost

Pokud jste milovníci kapes, tak u kalhot Varden naleznete celkem čtyři. Jednu vzadu dostatečně hlubokou i na peněženku se zipem a krytou lemem. A jednu hlubokou kapsu na nohavici, která je za mě vždy ta nejpoužívanější. Dvě klasické hluboké kapsy na obou bocích bez zipů.

Spousta výhod

Komfort a padnoucí střih

Vodoodpudivost a větruodolnost

Stahovací nohavice

Hluboké kapsy se zipem 

Kalhoty ale také disponují páskem s rychlozapínací přezkou, který můžete použít nejen pro to, aby vám nepadaly kalhoty ale popř. jako extra popruh na připevnění karimatky.

Suma sumárum

Kalhoty už našly své místo ve vybavení na jakýkoli trek. Nenašel sem žádné jejich nevýhody, spise spoustu výhod. Určitě stojí i za zmínku velikost kalhot, které jsem měl na sobě. Volil sem velikost XL při své výšce 191 cm a váze 94 kg a musím přiznat, že mezi páskem jsem měl stále velkou rezervu a zároveň jsem ho nemusel prakticky použít.

Nohavice jsou dostatečně dlouhé a jakýkoli pohyb byl pro mě díky strečovému materiálu naprosto komfortní, bez jakéhokoliv limitu.

O autorovi

Patrik Veselík

Cestovatel, který se svou přítelkyní procestoval už řadu zemí. Život jim změnilo Řecko a Anglie, odkud naplánovali několik cest do Asie, Indonésie a Jižní Ameriky. Tu si také vybrali i pro overlanding. Motivaci našli hlavně v nedostupnosti informací o tomto nepolíbeném kontinentu, kde poznali společnou lásku k horám, plážím, focení. Patrik a jeho přítelkyně Hana jsou již  od roku 2019 ambasadory značky Hannah.

Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní…
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email