Mohrovi – po měsíci na cestách

Dnes je tomu přesně měsíc, kdy jsme začali ukrajovat první kilometry z naší cesty. Těch 31 dní uteklo opravdu rychle, až se tomu nechce věřit. Nyní jsme už čtvrtý den u jezera Lago Di Garda v Itálii. A protože tu je celé dny krásné sluníčko, voda je čisťounká a teplá, vůbec se nám odtud nechce. Túry v horách byly opravdu náročné, a tak není na škodu nabrat pro změnu trochu sil.

Za ten uplynulý čas jsme najeli 1600 km a opět jsme poznali úžasná místa v kopcích Alp i Dolomit. Prošli snadné i náročné horské trasy. Mohli se na okamžik vžít do časů 1. světové války a projít si místa, kde tito stateční muži spali a chodili. Vylezli na několik vrcholků a mohli se dívat do dálek z ptačí perspektivy, a hlavně si opět užívat toho úžasného pobytu v této nádherné krajině.

Dvě pohoří v těsném sousedství, a přesto tak zcela odlišná. Alpy plné života, zeleně a vody na každém vaším kroku, oproti Dolomitům, které nás uchvátili svojí drsností a náročností. Pro pěší turistiku nabízí daleko méně zdolatelných vrcholu, ale o to víc si člověk váží, když na nějaký vyjde. Natočili jsme také několik videí z fantastických míst pro naše nejstarší občany a věříme, že je na malou chvilku přenesou na ta dechberoucí místa za námi.

Opět jsme nesčetněkrát užasli, co všechno příroda umí vykouzlit a jak bychom si toho měli vážit. Při posledním výletu jsme také poznali odvrácenou stranu hor, kdy z polojasné oblohy se během pár minut začal sypat sníh a teplota spadla o 10 stupňů. To však k horám patří a člověk s tím musí počítat.

Prostě jste na jejím území a může si s vámi dělat, co se jí zlíbí. Nyní však už míříme na jih Itálie, kde nás čekají starověké památky, vyhaslé sopky, úžasná místa naší přírody a spousta, spousta dalšího….

Naši cestu a pravidelné reporty můžete sledovat na našich webových stránkách www.mohrovinacestach.cz, Facebooku a Instagramu.

Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní…
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email