Světluška 2022 v retrospektivě

Plzeň 24. 3. 2022

V Plzni po dvouleté pauze odstartoval další ročník jarních Nočních běhů. Zúčastnilo se celkem 305 běžců, kteří na pomoc nevidomým a slabozrakým vyběhali 127 180 korun. Plzeňští běžci si kromě samotného sportovního zážitku užili dále vystoupení DJ Garlica a doprovodné vystoupení sportovního týmu JUMP IT. Vystoupení „skákacích“ týmů doprovází letos Světlušku ve všech městech, a podporuje tak heslo letošních běhů „Skoč na Noční běh pro Světlušku“.

Výtěžek ze všech běhů poputuje do sbírky Světluška a pomůže těžce zrakově postiženým dětem i dospělým po celém Česku žít plnohodnotný život.

Pro radost a ohlédnutí přikládáme video z plzeňského běhu a fotografie, které vystihují náladu večera. Postupně budeme dokumentovat atmosféru z dalších měst, která budou přebírat štafetový kolík…

Noční běh pro Světlušku v Plzni 2022

Ostrava 7. 4. 2022

Atmosféra v Ostravě Dolních Vítkovicích byla i přes vichřici skvělá a ani jeden ze stánků se nevznesl k obloze. Světlušku podpořilo celkem 529 běžců, kteří vyběhali 179 500 korun. Program před samotným startem okořenilo dechberoucí vystoupení Hopsej.cz a roztomilé dívčí uskupení Pružinky. Radost a ohlédnutí za ostravským během dokumentují fotografie.

Noční běh pro Světlušku v Ostravě 2022

PRAHA 21. 4. 2022

Bezvětří, obloha jako šmolka, teplota tak akorát na běhání a 2 776 úžasných lidí včetně vás. Taková masa usměvavých lidí se rozběhla Stromovkou s čelovkami na hlavách a věříme, že i s dobrým pocitem ze sebe, z možnosti být opět spolu a z pomoci těm, kteří na ten náš jeden svět hledí jiným zrakem. Noční běh pro Světlušku v Praze vynesl na pomoc nevidomým a slabozrakým přes 1,1 mil. korun. A za to velký dík i vám, bez vás by to nebylo možné.

Noční běh pro Světlušku v Praze 2022

Brno 28. 4. 2022

Noční běh pro Světlušku proběhl v Brně už poosmé. Z důvodu rekonstrukce parku Lužánky se startovalo o pár metrů výš. Ze Špilberku bylo noční Brno jako na dlani a věříme, že to běžci ocenili. Celkem se zaregistrovalo 932 běžců, z nich 27 nevidomých a slabozrakých se svými traséry. Noční běh pro Světlušku v Brně vynesl na pomoc těm, co na svět hledí jiným zrakem, bezmála 400 tisíc korun. A za to velký dík i vám.

Noční běh pro Světlušku Brno 2022
Noční běh pro Světlušku v Brně 2022
Líbil se vám článek? Inspirujte ostatní…
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email