Product ID: 10003221HHX
Alternative products in the category Adventure:
Tent HANNAH CAMPING ARRANT 4
| Sex | Men's, Women's |
| Activity | Camping |
| Product type | tent |
| Colour | Spring green/cloudy gray |
| Entrance/apsida | 1/0 |
| Count of entries | 2 |
| Tent weight | 4.8 kg |
| Tent weight without case | 4.6 kg |
| Size od packed tent | 22 x 45 cm |
| Inner tent size | 210 x 210 x 130 cm |
| Outer tent size | 220 x 370 x 135 cm |
| Top layer - tropico | 185T Polyester PU 3000mm WR |
| Inner tent | 185T Polyester |
| Groundsheet | PE 10 x 10 120 g/m² |
| Rods | 3x Fiberglass Ø 9,5 mm/8,5mm |
| Construction | Inner |
| Collection | Adventure |
Camping
No one has assessed the product yet Be the first one