Product ID: 10019171HHX01
Alternative products in the category Sleeping bags:
Sleeping bag HANNAH CAMPING BIVAK 240 Uni, midnight navy/lime green
| Sex | Men's, Women's |
| Activity | Camping |
| Weight | 1650 g |
| Product type | sleeping bag |
| Colour | midnight navy/lime green |
| Size | 215 x 80 x 50 cm |
| Contents | Izotherm Pro 2 x 120 g |
| Temperature chart | 5/0/-15 °C |
| Sleeping bag shape | anatomic mummy |
| Size of packed bag | 22 x 36 cm |
| Seasonality of the sleeping bag | three-season |
Camping
No one has assessed the product yet Be the first one