Backpack HANNAH CAMPING VOYAGER 28 Uni
A single-compartment backpack with a convenient, wide top access and padded reinforced back panel and shoulder straps. The backpack has multiple pockets, including an internal organizer. In the main compartment, there is a padded laptop pocket. The backpack is made from recycled polyester (fourteen 0.5-litre PET bottles were recycled, resulting in saving energy and reducing the carbon footprint).
| Sex | Men's, Women's |
| Activity | Fashion and travel |
| Weight | 650 g |
| Composition | 100 % polyester |
| Product type | backpack |
| Colour | bronze green |
| Size | 55 x 32 x 20 cm |
| Room count | 1 |
| Coating | WR |
| Eco product | rPET - recycled PET |
| Backpack volume | 28 l |
| Laptop pocket size | up to 15 " |
| For laptop | YES |
Fashion and travel
No one has assessed the product yet by text Be the first one